Programtablån

Veckoprogrammen

Nyhetssändningarna (Ekot + Radiosporten) hör ni kl 9, 10 och 11 samt 16, 17 och 18. Svenska Magasinets nyheter kl 9.30, 10.30, 16.30 och 18.30.

Måndag – Business

08:00 God Morgon med Anneli
09:00 Morgonekot och Radiosporten
09:30 Svenska Magasinets Nyheter
10:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
10:15 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
10.30 Svenska Magasinets Nyheter
11:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
12:00 – 16:00   FinnRadio
– 14:00 Finska låtar
– 15:00 Internationell Pop
16:00 Lunchekot och Radiosporten
16:30 Svenska Magasinets Nyheter
16:45 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
17:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
17:05  Business Reflections med Cath Blomkvist
18:00 Dagens Eko och Radiosporten
18:30 Svenska Magasinets Nyheter
19:00 – 22:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
22:00 Janne Calling! med Janne Ödling
23:00 Kulturtimmen med Fredrik de Jounge
00:00 Nattmusik

Tisdag – Lifestyle

08:00 God Morgon med Anneli
09:00 Morgonekot och Radiosporten
09:30 Svenska Magasinets Nyheter
10:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
10:15 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
10.30 Svenska Magasinets Nyheter
11:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
12:00 – 16:00 FinnRadio
– 14:00 Finska låtar
– 15:00 Internationell Pop
16:00 Lunchekot och Radiosporten
16:30 Svenska Magasinets Nyheter
16:45 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
17:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
17:05 LIVE: Svenska Kyrkan i Fuengirola
18:00 Dagens Eko och Radiosporten
18:30 Svenska Magasinets Nyheter
19:00 – 00:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
00:00 Nattmusik

Onsdag – Hälsa och Välbefinnande

08:00 God Morgon med Anneli
09:00 Morgonekot och Radiosporten
09:30 Svenska Magasinets Nyheter
10:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
10:15 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
10.30 Svenska Magasinets Nyheter
11:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
12:00 – 16:00   FinnRadio
– 14:00 Finska låtar
– 15:00 Internationell Pop
16:00 Lunchekot och Radiosporten
16:30 Svenska Magasinets Nyheter
16:45 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
17:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
17:05 Hälsa och Välbefinnande: Min Revansch av Lotta Kajving / Kom i Form Podden med Ray & Malin Matson
18:00 Dagens Eko och Radiosporten
18:30 Svenska Magasinets Nyheter
19:00 – 22:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
22:00 Från Mitt Hjärta / Till Dina Öron med Bambi Elinsdotter Oscarsson
23:00 God Morgon Scandinavia med Tomas Edström
00:00 Nattmusik

Torsdag – Kultur

08:00 God Morgon med Anneli
09:00 Morgonekot och Radiosporten
09:30 Svenska Magasinets Nyheter
10:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
10:15 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
10.30 Svenska Magasinets Nyheter
11:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
12:00 – 16:00 FinnRadio
– 14:00 Finska låtar
– 15:00 Internationell Pop
16:00 Lunchekot och Radiosporten
16:30 Svenska Magasinets Nyheter
16:45 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
17:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
17:05 Kultur!
18:00 Dagens Eko och Radiosporten
18:30 Svenska Magasinets Nyheter
19:00 – 00:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
00:00 Nattmusik

Fredag – Underhållning

08:00 God Morgon med Anneli
09:00 Morgonekot och Radiosporten
09:30 Svenska Magasinets Nyheter
10:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
10:15 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
10.30 Svenska Magasinets Nyheter
11:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
12:00 – 16:00 FinnRadio
– 14:00 Finska låtar
– 15:00 Internationell Pop
16:00 Lunchekot och Radiosporten
16:30 Svenska Magasinets Nyheter
16:45 Dagens Intervju / God Morgon med Anneli
17:00 Nyheter Ekot och Radiosporten
17:05 Afterwork med Georg Sibbern / LIVE: Gold.FM Växjö med Ray & Malin Matson
18:00 Dagens Eko och Radiosporten
18:30 Svenska Magasinets Nyheter
19:00 – 22:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
22:00 Flip Flop and Bop / Femtiotalsrocken / Surf Jam / Elvis Time med Ulf Schöning
23:00 Gospel Train med Lars Edberg
00:00 Nattmusik

Lördag – Veckoreprisar

08:00 God Morgon med Anneli / Dagens intervju
09:00 Business Reflections med Cath Blomkvist
10:00 Sidekick med Fredrik Herslöf
Tävlingsregler: Ni som lyssnare kommer få höra musik där ni ska svara på vem som är artisten vilken melodi som spelas och från vilket årtal.
Är ni intresserad av att vara Fredriks Sidekick eller deltaga i tävlingen ska ni maila in ert intresse och era svar till sidekicksvar@gmail.com.
11:00 Kultur!
12:00 Janne Calling! med Janne Ödling
13:00 Flip Flop and Bop / Femtiotalsrocken / Surf Jam / Elvis Time med Ulf Schöning
14:00 Afterwork med Georg Sibbern / Blues- och Jazztimmen
15:00 – 00:00 FinnRadio
– 21:00 Finska låtar
– 22:00  Rock’n Roll
– 23:00 Indie

Söndag – Sköna söndag
08:00 – 15:00 FinnRadio
15:00 Gospeltimmen
16:00 Gospel Train med Lars Edberg
17:00 Från Mitt Hjärta / Till Dina Öron med Bambi Elinsdotter Oscarsson
18:00 Kulturtimmen med Fredrik de Jounge
19:00 God Morgon Scandinavia med Tomas Edström
20:00 Min Revansch av Lotta Kajving / Kom i Form Podden med Ray & Malin Matson
21:00 Svenska Kyrkan live (från tisdag kväll)

Comments are closed.